Aktuality
První dojmy - Windows 7 betaverze
(02.02.2009)
Všechny dojmy pocházejí z testovací betaverze Windows 7
Firefox 3.1 opět odložen
(02.02.2009)
Mozilla oznámila, že se vývoj nové verze 3.1 oblíbeného prohlížeče Firefox komplikuje a bude trvat o něco déle, než se původně předpokládalo.
Windows 7 beta budou do 12.února
(02.02.2009)
Veřejnou beta verzi Windows 7 tu máme už od 9. ledna a Microsoft informuje, že stahovat jí budete moci až do 12. února

Bezpečnost

Data v elektronické podobě jsou většinou klíčovým vlasnictvím pro vaše podnikání a jejich ztáta nebo zneužití může mít nevyčíslitené následky. My chápeme bezpečnost jako prioritu a naše řešení data našich zákazníků spolehlivě chrání. Ochráníme vaše data nejen před útoky z internetu a před jejich ztrátou selháním HW ale i proti nezodpovědnosti zaměstnanců. Pro bezpečnost dat našich zákazníků používáme certifikovaná řešení renomovaných firem.
 • Firewally

  Ochrana perimetru IS by mělo být naprostou samozřejmostí bohužel ne vždy tomu tak je a pokud ano tak ne vždy se jedná o adekvátní řešení. Používáme výhradně certifikované řešení a komponenty. Neuvažujeme firewall jako bránu která vám umožní komunikaci s internetem ale jako celek který se o bezpečnost vaší komunikace dokáže postarat. Pokud UTM (Unified threat management)


 • VPN

  Vzdálené přístupy k firemním zdrojům dat jsou dnes již běžnou záležitostí a bohužel ne vždy jsou řešeny způsobem který leze označit za bezpečný. Používáním certifikovaných a osvědčených řešení jsme schopni zaručit, že budete mít možnost připojit se k vašim datům téměř odkudkoliv a havně vždy zaručeně bezpečně!


 • Systémy zálohování dat

  Nejde jenom o to data zálohovat ale I o to mít o tálohách naprostý přehled. Principů zálohování je několik mezi asi nejčastěji používané patří D2D zálohování na externí disk nebo disk jiného počítače. K oblibě tohoto způsobu zálohování určitě přispívá zejména cena takového řešení. Jeho výhodou je možnost prakticky okamžitě nahradit primární zdroj dat a tak D2D zálohování I přes výčet nevýhod (například možnost napadení zálohy virem nebo útočníkem) a omezení (například živel)jej nelze opomíjet.

  Daleko lepším způsobem z pophledu ochrany odzálohovaných dat je princip D2T tedy zálohování na pásku. Tento způsob odbourává nevýhodu D2D zálohování tedy data na pásce nelze elektronickou cestou ohrozitale samozřejmě přináší nejn výhody. Hlavní nevýhodou oproti D2D je cena tedy jednak cena za zálohovací zařízení a pak i cena za média tedy pásky,nižší rychlost zálohy a následné obnovyi když při dnešních rychlostech páskových mechanik není rychlost D2T určujícím faktorem.

  My v rámci maximální bezpečnosti dat používáme u našich zákazníků ve většině případů varinatu která spojuje kladné a odbourává záporné vlastnosti principů zálohování a to princip D2D2T.

  Ale zálohování není jen o záloze a obnově dat. Zálohy jsou snadno zranitelným místem a proto je potřeba je nekompromisně chránit!


 • Replikace dat i v reálném čase

  Replikace vytváří věrnou kopii nebo i více kopií na jiné uložiště dat nebo lépe na jiný počítač respektive server. Z pohledu bezpečnosti dat jsou realtime replikace jedním ze způsobů jak úplně eliminovat čas nedostupnosti v případě selhání HW ale i části infrastruktury tvořící IT. Oproti tomu asynchroní replikace dat sice nezaručí 100% integritu replikovaných dat ale je možno data replikovat na jakékoliv místo mimo firmu a tím se vyhnout ztrátě dat například díky živelné události.


 • Plánování a příprava na havárii jakékoliv části IT

  Bohužel není běžnou praxí aby správci IT byli připraveni na výpadek serveru nebo jiné části infrastruktury. Schopnost znovuvedení IT do provozu respektive čas který od havárie do opětovné funkčnosti uplyne je jedním z klíčových ukazatelů funkčnosti. Nejnen, že jsme schopni vás na tuto sutaci připravit ale jsme schopni tento stav nasimulovat nebo přímo fakticky realizovat a tím dokázat připravenost naší případně vašeho IT oddělění nebo správce.